logo WEBowa

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

dolnyslask 25lat

  • 01.png
  • 02.png
  • 03.png
  • 04.png
  • Projekt_bez_nazwy.png

Deklaracja dostępności WeBowa

Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej dbp.wroclaw.dolnyslask.pl/biblioteki/wroclaw/webowa.

Data publikacji strony internetowej:

Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

Treści niedostępne

  • brak części opisów alternatywnych i tytułów dla części zdjęć i obrazków,
  • niektóre funkcjonalności posiadaja drobne błędy programistyczne, na obecną chwilę, niemozliwe do poprawy bez zewnętrznej ingerencji programistycznej

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono dnia:

Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Magdalena Pilińska.

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: 71 370 28 12

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Organ nadzorujący: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Adres: ul. Stanisława Worcella 25-27
50-448 Wrocław

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon: 71 377 28 01

Skargę można złożyć również do  Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Siedziba Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu mieszcząca się przy ulicy Stanisława Worcella 25-27 we Wrocławiu jest częściowo przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Na parterze, gdzie zlokalizowane jest wejście główne do budynku, przy schodach dostępna jest platforma przyschodowa dla osób na wózkach inwalidzkich. Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu zlokalizowana jest na czterech poziomach (parter,I, II i III piętro) połączonych ze sobą windą i schodami.
Portiernia znajduje się po lewej stronie od wejścia głównego przy schodach.
W holu na wprost wejścia głównego znajduje się tablica informacyjna.
W budynku znajduje się winda dostępna dla osób na wózku. Winda nie wydaje komunikatów głosowych. Przyciski windy przywołujące oraz sterujące są opisane alfabetem Braille’a. Przycisk alarmowy jest oznaczony wytłoczonym dzwonkiem.
Toalety dostępne i dostosowane dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na parterze oraz II p. Oznakowane są standardowo, w toaletach jest przestrzeń manewrowa oraz przestrzeń do transferu bocznego.
Publicznie dostępne miejsca parkingowe (płatne) znajdują się wzdłuż ul. S. Worcella. Nie ma miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.
Do siedziby DBP we Wrocławiu i wszystkich ogólnodostępnych pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W siedzibie nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W siedzibie DBP we Wrocławiu nie jest dostępny tłumacz języka migowego.

Udogodnienia

  • Domyślne skróty klawiszowe przeglądarek internetowych
  • Przełącznik kontrastowy