logo: Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu

Baner Jednostki Oświatowej Samorządu Województwa Dolnosląskiego

dolnyslask 25lat

 Facebook Biblioteki  Twitter Biblioteki  instagram Biblioteki  Odnośnik do Anchor. Podcasty z recenzjami książek  youtube Biblioteki

logo: WikiEduLinki

 logo WEBowa

 logo: IBUK libra

logo: Polona

Raporty z 2024r.

Politechnika Wrocławska zleciła badanie, aby poznać opinię uczniów ostatnich klas szkół średnich na temat ich oczekiwań względem przyszłości, najważniejszych wartości, którymi kierują się w życiu, oraz edukacji wyższej. Badanie zostało przeprowadzone w marcu i kwietniu 2024 r. Łącznie w badaniu uczestniczyło 1124 respondentów.
Raport ma na celu zidentyfikowanie kluczowych problemów zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży4 w Polsce, opracowanie propozycji rozwiązań prawnych i pozaprawnych umożliwiających poprawę sytuacji dzieci i młodzieży w obszarze zdrowia psychicznego, wskazanie dobrych praktyk. Raport stanowi wynik analizy prawnej oraz pozaprawnej koordynowanej przez prawników z kancelarii Rymarz Zdort Maruta oraz UNICEF Polska. Raport prezentuje stan faktyczny i prawny na dzień 17.06.2024.
Badanie zostało zrealizowane we wrześniu i październiku 2023 r. metodą wywiadów wspomaganych komputerowo CAWI. (…) w badaniu udział wzięli starsi uczniowie w wieku 17–19 lat. Kwestionariusz zawierał 16 pytań oraz dane socjodemograficzne (metryczkowe). Łącznie do analizy danych zakwalifikowano N=16 890 ankiet. Opis zaczerpnięty z:
Analizy zostały oparte na danych ze Światowej Bazy Danych dotyczących Karmienia Niemowląt i Małych Dzieci UNICEF, obejmujących dane pochodzące z 670 badań reprezentatywnych w skali kraju przeprowadzonych w 137 państwach i terytoriach oraz odnoszące się do ponad 90% wszystkich małych dzieci na całym świecie.
Celem tego raportu jest przedstawienie najaktualniejszych, kompleksowych danych o aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w Polsce, opracowanych z wykorzystaniem ujednoliconej międzynarodowej metodologii Global Matrix 4.0. Raport zawiera analizę stanu różnych obszarów aktywności fizycznej, jej uwarunkowań i sprawności fizycznej oraz konkretne rekomendacje, jak można wspierać upowszechnianie aktywności fizycznej – przede wszystkim z perspektywy samorządu terytorialnego.
W ostatnich latach nastąpił istotny wzrost liczby cudzoziemców osiedlających się w Polsce, co przełożyło się tym samym na zwiększenie liczby uczniów cudzoziemców uczęszczających do polskich szkół. W roku szkolnym 2020/2021 (na 30 września 2020 r. do publicznych i niepublicznych szkół w Polsce uczęszczało łącznie 73 201 cudzoziemców, w roku szkolnym 2021/2022 – 117 498 cudzoziemców, a w roku szkolnym 2022/2023 – 287 190 uczniów cudzoziemców1. Dane te wskazują, że w ciągu dwóch lat szkolnych liczba uczniów cudzoziemców uczących się w polskich szkołach wzrosła niemal czterokrotnie (o 292,3%). Opis zaczerpnięty z:
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę przygotowała raport dotyczący młodych sportowców wyczynowych. W styczniu 2024 r. zbadano 700 studentów I, II i III roku studiów stacjonarnych kierunków fizjoterapia, wychowania fizyczne oraz sport na czterech polskich uczelniach wyż szych (Akademie Wychowania Fizycznego w Warszawie, Katowicach i Poznaniu oraz Uniwersytet Rzeszowski). Wyselekcjonowano tych, którzy uprawiali sport wyczynowo do 18 r.ż.
Badanie przeprowadzone zostało przez Bibliotekę Narodową w ramach Planu Ewaluacji i Monitoringu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. Metodą sondażu uzyskano dane jesienią 2023 r.
Raport przygotowany przez Polski Instytut Ekonomiczny, dotyczy młodych osób od 15 do 34 lat. Raport zbiera dane z różnych źródeł i zestawia ze sobą, uwzględniając kryzys w 2008 r. oraz związany z pandemią COVID-19 w (2020-2022).
W ramach badań zostało przeprowadzonych 96 wywiadów pogłębionych (IDI) z rodzicami dzieci od 3 do 10 roku życia, w trakcie których respondenci odpowiedzieli na 40 pytań otwartych w ramach czterostopniowego scenariusza. Badanie trwało od marca do grudnia 2023 r. opis zaczerpnięty z: https://agnieszka.karp-szymanska.pl/wp-content/uploads/2024/02/Droga-do-czytelnika-Agnieszka-Karp-Szymanska-.pdf
 
 
Powered by Phoca Download

Współpracujemy:           

 

 

                 logo: Academica   logo: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  logo: Dolnośląska Biblioteka Cyfrowa  logo: Instyt Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego  logo: Dolnośląskie Towarzystwo Regionalne   logo: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży   Odnośnik do Nukat

 

 

 

Kontakt

Centrala:
symbol słuchawkaB
71 377 28 01
Czytelnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 04
Wypożyczalnia:
symbol słuchawkaB
71 377 28 03

Dolnośląskie biblioteki pedagogiczne

Biuletyn Informacji Publicznej

epuap logo